Filtry hydrauliczne

group of hydraulic filterWszystkie układy hydrauliczne w pojazdach czy maszynach przemysłowych wymagają zastosowania układów smarnych przedłużających żywotność hydrauliki. Oleje i ciecze w układach hydraulicznych muszą być idealnie czyste i pozbawione zanieczyszczeń po to, by nie obciążać układu hydraulicznego i nie doprowadzić do obniżenia jego efektywności, zatkania lub uszkodzenia. Z tego powodu, dobór odpowiedniej jakości filtrów hydraulicznych i cieczy hydraulicznej jest podstawowym elementem dbania o efektywność działania całości układu.

Jak dobrać filtr hydrauliczny?

W przypadku układu hydraulicznego, dobór odpowiedniego filtru jest sprawą dość skomplikowaną. Pod uwagę wziąć należy rodzaj oleju (lepkość, gęstość), warunki pracy, konkretne wymagania układu hydraulicznego w zakresie czystości oleju, ciśnienie, w jakim olej będzie rozpoczynał pracę oraz w jakim będzie funkcjonował w trakcie działania silnika, ilość oleju, jaka musi przedostawać się przez filtr by zapewnić odpowiednie smarowanie oraz miejsce, w jakim filtr będzie zamontowany (wlew, filtr uzupełniający, ssący, przed pompą, za pompą itd.).

Nieodpowiedni dobór filtru oleju w układzie hydraulicznym – konsekwencje

Brak zastosowania ściśle dopasowanego do wymagań układu filtra hydraulicznego powoduje nie tylko nadmierne zużycie elementów instalacji, ale przede wszystkim może doprowadzić do uszkodzenia układu.
Najczęstsze błędy w doborze filtru hydraulicznego to:

  • Niedopasowanie filtra do ciśnienia w układzie, (co prowadzić może do wycieków, zatkania filtra jego odkształcenia lub rozerwania filtra i zassania jego elementów do pompy)
  • Brak dopasowania filtru do typu oleju, (co zakłóca przepustowość filtra)
  • Brak dopasowania czułości filtra do wymagań układu, (co powoduje przedostawanie się do układu niedokładnie oczyszczonej cieczy)

Firma Janex posiada w ofercie filtry do wszystkich typów układów hydraulicznych. Bogata oferta filtrów oraz wieloletnie doświadczenie pozwala nam dobrać filtr hydrauliczny odpowiedni do maszyny, jej wymagań, zastosowań i środowiska pracy.

Dostarczamy towar w ciągu 48h od przyjęcia zamówienia do miejscowości: Opole, Brzeg, Nysa, Olesno, Ozimek, Namysłów, Krapkowice, Głubczyce, Prudnik, Kędzierzyn Koźle, Strzelce Opolskie, Kluczbork.

Nie wiesz jaki typ filtra wybrać? Skontaktuj się z nami!