Oleje motocyklowe

motocykle_skuteryOleje do motocykli dzielą się na dwie główne grupy – oleje do silników 2-suwowych oraz oleje do silników 4 -suwowych. W motocyklach olej nie tylko zabezpiecza silnik, ale również smaruje skrzynię biegów i układ sprzęgła (tzw. mokre sprzęgło).

Co brać pod uwagę przy doborze oleju do motocyklu?

  • wymagania producenta silnika,
  • styl jazdy (turystyczna, sportowa, offroad),
  • aktualny stan techniczny silnika,
 
SHELL
MOTUL
MOBIL1
ELF
CASTROL
ORLEN
LOTOS
STATOIL
FUCHS
TEXACO
TOTAL
 

 

Oleje do quadów, skuterów, gokartów

Specyficzne wymagania wobec olejów do tych typów pojazdów obejmują nie tylko kwestie zabezpieczenia silnika i jego chłodzenia,ale również konieczność tłumienia drgań. Przy jeździe offroad ważnym aspektem jest również ekologia i zabezpieczenie silnika przed wyciekami oraz tłumienie hałasu. Dobór odpowiedniego oleju jest o tyle kluczowy że quad wymaga jego wymiany średnio co 1500 km, dlatego długa żywotność i odporność na utlenianie oleju jest gwarantem prawidłowego zabezpieczenia silnika.
W silnikach 4 -suwowych stosuje się również chłodzenie uzupełniające olejem. warto pamiętać że przy dużych obciążeniach, temperatura oleju może podnieść się nawet do 140 stopni, co może doprowadzić do przerwania filmu olejowego. Dobór oleju trzeba zatem zawsze dopasować zarówno do wymagań producenta silnika jak i sposobu użytkowania quada.

Dostarczamy towar w ciągu 48h od przyjęcia zamówienia do miejscowości: Opole, Brzeg, Nysa, Olesno, Ozimek, Namysłów, Krapkowice, Głubczyce, Prudnik, Kędzierzyn Koźle, Strzelce Opolskie, Kluczbork.

Zamów olej!