Zastosowanie filtrów

Filtry stosowane są w zasadzie w każdej gałęzi przemysłu, w miejscach, w których konieczne jest oddzielenie określonych rodzajów cząsteczek od substancji głównej. Najczęściej chodzi tu o filtrację cieczy (płyn chłodzący, olej, paliwo) lub powietrza, ale filtracja może również polegać na usuwaniu z materiału sypkiego cząsteczek określonego rodzaju. Nie sposób wymienić wszystkich możliwych typów filtrów, dlatego dobór filtra odbywa się na bazie jego oczekiwanej funkcji, skuteczności, materiału jaki ma być filtrowany oraz typu maszyny lub urządzenia, w jakim ma zostać zastosowany.

 
BOSCH
MANN-FILTER
FILTRON
FLEETGUARD
DONALDSON
PZL SĘDZISZÓW
 

 

Wybór właściwego filtra

Większość producentów urządzeń bądź maszyn zaleca stosowanie filtrów o określonych parametrach. Przy wyborze filtra, trzeba te parametry wziąć pod uwagę, by zapewnić maksymalnie skuteczną ochronę poszczególnych układów urządzenia. Producenci filtrów stosując różnorodne materiały filtracyjne oraz opracowując nowe technologie filtrowania zapewniają na tyle szeroki wybór filtrów, że zazwyczaj do każdego typu maszyny można dobrać przynajmniej kilka zamienników.

Dobór filtra najlepiej powierzyć specjalistom, których doświadczenie pozwoli nie tylko wybrać filtr z najbardziej optymalnymi parametrami zalecanymi przez producenta urządzenia, ale również dopasować efektywność jego pracy do warunków eksploatacji maszyny lub pojazdu.

Firma Janex posiada wieloletnie doświadczenie w procesie doboru filtrów – skontaktuj się z nami, podaj parametry jakich potrzebujesz a my dobierzemy odpowiedni filtr, który zapewni bezpieczną i długa żywotność twojego pojazdu lub maszyny.

Oferujemy filtry do zastosowań przemysłowych i pojazdów.

Materiały filtracyjne

W zależności od typu filtra, jego funkcji i zastosowania stosuje się różnego rodzaju materiały filtracyjne, które mają przechwytywać zanieczyszczenia. Od gęstości i wytrzymałości materiału zależy zarówno skuteczność, chłonność jak i trwałość filtra a także konieczność jego częstszej bądź rzadszej wymiany lub czyszczenia. Jako materiał filtracyjny stosuje się:

  • Papier (najczęściej w filtrach powietrza – różnią się grubością, gramaturą, nasączeniem innymi materiałami – np. żywicą, rodzajem papieru)
  • Włókniny syntetycznej
  • Siatki metalowe
  • Siatki z tworzyw sztucznych (materiały syntetyczne)
  • Celuloza
  • Mikroszkło
  • I inne

Dostarczamy towar w ciągu 48h od przyjęcia zamówienia do miejscowości: Opole, Brzeg, Nysa, Olesno, Ozimek, Namysłów, Krapkowice, Głubczyce, Prudnik, Kędzierzyn Koźle, Strzelce Opolskie, Kluczbork.

Zamów filtr!