Smary do układów hydraulicznych

smar_uklad_hydraulicznyDobór smaru do układu hydraulicznego

Smary do układów hydraulicznych dobiera się przede wszystkim pod względem przewidywanego obciążenia układu hydraulicznego. Z tego względu, jednym z najważniejszych parametrów smarów w układach hydraulicznych jest klasa lepkości. Smar o zbyt wysokiej lepkości może spowodować nadmierne podniesienie temperatury i w efekcie szybciej się utleni. Z kolei zbyt niska lepkość może zbyt słabo uszczelnić cały układ.

Wybierając smar hydrauliczny trzeba również zwrócić uwagę na ciśnienie panujące w układzie oraz warunki klimatyczne panujące dookoła układu, (które mogą na to ciśnienie wpłynąć). Źle dobrany smar do układu hydraulicznego nie tylko szybciej się zużyje, ale może doprowadzić do uszkodzenia układu – dlatego tak ważne jest, by przy doborze smaru przestrzegać zaleceń producenta układu hydraulicznego lub powierzyć jego dopasowanie fachowcom.

 
SHELL
MOBIL1
CASTROL
ORLEN
LOTOS
FUCHS
KLUBER
 

W naszej ofercie posiadamy smary do układów hydraulicznych: SHELL, CASTROL, MOBIL, LOTOS, ORLEN, KLUBER, FUCHS

Pomożemy dobrać właściwy smar!

Dostarczamy towar w ciągu 48h od przyjęcia zamówienia do miejscowości: Opole, Brzeg, Nysa, Olesno, Ozimek, Namysłów, Krapkowice, Głubczyce, Prudnik, Kędzierzyn Koźle, Strzelce Opolskie, Kluczbork.

Zamów smar!