Zastosowanie smarów

smary_zastosowanieKiedy stosuje się smary?

Przede wszystkim wtedy, kiedy zastosowanie olejów do smarowania nie jest techniczne możliwe lub ekonomicznie bardziej opłaca się zastosować smar. Poza tym, w porównaniu do olejów smarujących, smary mają lepsze właściwości uszczelniające, nie powodują wycieków, zabezpieczają układ przed brudem i kurzem. Kolejne plusy smaru to: zabezpieczanie przed nadmiernym tarciem już od momentu rozruchu, mniejsza zużywalność, a co za tym idzie konieczność wymiany smaru, mniejsze ryzyko korozji oraz większy zakres temperatur, w jakich mogą spełniać swoje funkcje.

 
SHELL
MOBIL1
CASTROL
ORLEN
LOTOS
FUCHS
KLUBER
 

W zależności od tego, do czego smar ma zostać wykorzystany wyróżnia się trzy główne grupy:

Różnią się one między sobą nie tylko obecnością konkretnych zagęszczaczy, ale również właściwościami fizyczno – chemicznymi oraz konsystencją. Podstawą w wyborze smaru będzie zatem wiedza na temat urządzenia, warunków, w jakich będzie pracować i ograniczeń oraz zalet poszczególnych rodzajów smarów.

Nie wiesz, jaki smar będzie najlepszy dla twojej maszyny? Zadzwoń do nas!

Dostarczamy towar w ciągu 48h od przyjęcia zamówienia do miejscowości: Opole, Brzeg, Nysa, Olesno, Ozimek, Namysłów, Krapkowice, Głubczyce, Prudnik, Kędzierzyn Koźle, Strzelce Opolskie, Kluczbork.st.

Zamów smar!