Smary glinowe

smary_glinoweBazują przede wszystkim na mydle – stearynian glinu. Mogą być wykorzystywane w warunkach zwiększonej wilgotności, a temperatura kroplenia kompleksowych smarów glinowych daje możliwość stosowania ich w środowisku o podwyższonej temperaturze.

Smary glinowe- charakterystyka:

Odporność na wodę oraz dobre właściwości żelujące pozwalają na stosowanie smarów glinowych w wielu obszarach. Jest to plastyczny i dość uniwersalny smar, który jednak – w przypadku użycia mydeł prostych, nie nadaje się do maszyn pracujących w wysokich temperaturach. Ma dobrą przyczepność a atrakcyjna cena sprawia, że jest to dość popularny typ smaru.

 
SHELL
MOBIL1
CASTROL
ORLEN
LOTOS
FUCHS
KLUBER
 

Zastosowanie smarów glinowych:

Ze względu na zastosowany zagęszczacz, smary glinowe stosowane są głównie w przemyśle spożywczym. Nadają się do stosowania w środowisku wilgotnym i w niezbyt wysokiej temperaturze (65०). Zarówno proste jak i kompleksowe smary glinowe stosuje się również w otwartych przekładniach i połączeniach przegubowych.

Dostarczamy towar w ciągu 48h od przyjęcia zamówienia do miejscowości: Opole, Brzeg, Nysa, Olesno, Ozimek, Namysłów, Krapkowice, Głubczyce, Prudnik, Kędzierzyn Koźle, Strzelce Opolskie, Kluczbork.

Nie wiesz jaki smar wybrać? Skontaktuj się z nami!