Smary sodowe

smary_sodowePodobnie jak inne smary mydlane, smary sodowe opierają się na rozprowadzeniu w bazie olejowej mydła sodowego – oleinianu lub stearynianu sodu, a w przypadku kompleksowych smarów sodowych – tereftalaminian sodu.

Smary sodowe – charakterystyka:

Smary sodowe proste są rozpuszczalne w wodzie – dlatego nie można stosować ich w urządzeniach, w których smar mógłby mieć kontakt z wodą. Ku odmianie, kompleksowe smary sodowe są całkowicie nierozpuszczalne w wodzie ze względu na specyfikę zagęszczacza i dlatego można wykorzystywać je w łożyskach podlegających działaniu wilgoci, pary wodnej, lub bezpośrednio wody.

 
SHELL
MOBIL1
CASTROL
ORLEN
LOTOS
FUCHS
KLUBER
 

Zastosowanie smarów sodowych:

  • Smary sodowe proste, stosowane są: do łożysk ślizgowych (w temperaturze pracy do 120°C) i łożysk tocznych – głównie w przemyśle w maszynach, które nie są narażone na kontakt z wodą.
  • Smary sodowe kompleksowe poza łożyskami stosuje się również w maszynach narażonych na kontakt z parą wodną oraz pracujących w wysokich temperaturach (np. piece). Stosowane są w przemyśle oraz w żegludze.

Dostarczamy towar w ciągu 48h od przyjęcia zamówienia do miejscowości: Opole, Brzeg, Nysa, Olesno, Ozimek, Namysłów, Krapkowice, Głubczyce, Prudnik, Kędzierzyn Koźle, Strzelce Opolskie, Kluczbork.

Nie wiesz jaki smar wybrać? Skontaktuj się z nami!