Typy filtrów

Odpowiednia filtracja to podstawa działania każdego układu, który wymaga wprowadzenia do niego cieczy, powietrza lub innej substancji. Zanieczyszczenie tej substancji może spowodować uszkodzenie układu – dlatego usunięcie nawet najmniejszych cząsteczek zanieczyszczeń jest tak ważne.

 
BOSCH
MANN-FILTER
FILTRON
FLEETGUARD
DONALDSON
PZL SĘDZISZÓW
 

Mimo tego, że zasada działania filtrów jest w zasadzie zawsze taka sama, to w zależności od tego, co ma być filtrowane, jakie są wymagania układu w aspekcie czystości filtrowanej cieczy czy powietrza, obciążenia układu a nawet warunków środowiskowych, w jakich filtr ma spełniać swoje funkcje, konieczne jest zastosowanie odpowiedniego typu filtra, dopasowanego również do typu pojazdu czy maszyny. Najpopularniejsze układu filtracyjne, które znajdują zastosowanie w niemalże każdej maszynie to:

Firma Janex posiada w ofercie filtry czołowych marek i producentów. Profesjonalnie dobieramy filtry dbając o efektywność działania całego układu i zwracając uwagi na koszt i zakres eksploatacji. Z nami wydłużysz żywotność każdego układu wymagającego filtracji oraz zapewnisz maszynie bezpieczeństwo, a sobie spokój i pewność podjęcia słusznego wyboru.

Dostarczamy towar w ciągu 48h od przyjęcia zamówienia do miejscowości: Opole, Brzeg, Nysa, Olesno, Ozimek, Namysłów, Krapkowice, Głubczyce, Prudnik, Kędzierzyn Koźle, Strzelce Opolskie, Kluczbork.

Nie wiesz jaki typ filtra wybrać? Skontaktuj się z nami!