Oleje do samochodów ciężarowych

ssamochody_ciezaroweW przypadku samochodów ciężarowych zastosowanie znajdują oleje silnikowe, oleje do przekładni oraz dodatkowe typu olejów i smarów stosowane jako element zabezpieczający i uszczelniający. Olej dobiera się nie tylko do typu silnika ale również warunków pracy, jego przebiegu, systemu odprowadzania spalin.

Oleje silnikowe do samochodów ciężarowych:

Silniki w samochodach ciężarowych, autobusach i innego rodzaju pojazdach narażone są innego rodzaju obciążenia niż silniki samochodów osobowych, dlatego potrzebują ochrony w postaci oleju o nieco innych parametrach. Przede wszystkim, podstawowa różnica polega na wyższych wymaganiach temperaturowych – olej pracuje z reguły w niższych temperaturach niż olej w samochodzie osobowym (ze względu na większą pojemność miski olejowej). Poza tym, ze względu na wielkość silnika, w inny sposób przenoszone są obciążenia. Z drugiej strony, od samochodu ciężarowego oczekuje się dłuższej żywotności.

 
SHELL
MOTUL
MOBIL1
ELF
CASTROL
ORLEN
LOTOS
STATOIL
FUCHS
TEXACO
TOTAL
 

Który olej do silnika ciężarowego zastosować?

Przede wszystkim taki, który odpowiada zaleceniom producenta silnika. Warto szczególnie zwrócić uwagę na normy Euro 4, 5 i 6 – wybrany olej musi być dopuszczony do stosowania w silniku zgodnym z daną normą. W silnikach ciężarowych stosuje się zarówno oleje mineralne, półsyntetyczne jak i syntetyczne.

Oleje przekładniowe do samochodów ciężarowych

Przekładnie, skrzynie biegów, osie napędowe wymagają zastosowania specjalnych olejów o wysokiej odporności na obciążenia. Oleje paliwooszczędne o wydłużonym przebiegu zapewniają długie działanie i sprawne funkcjonowanie układu przekładni, co wydłuża żywotność pojazdu.

Jaki olej do auta ciężarowego wybrać? Zadzwoń!

Dostarczamy towar w ciągu 48h od przyjęcia zamówienia do miejscowości: Opole, Brzeg, Nysa, Olesno, Ozimek, Namysłów, Krapkowice, Głubczyce, Prudnik, Kędzierzyn Koźle, Strzelce Opolskie, Kluczbork.

Zamów olej!