Oleje

Poszukujesz odpowiedniego oleju do pojazdu lub maszyny? W naszej ofercie znajdziesz oleje przemysłowe i motoryzacyjne. Uniwersalne i do specjalistycznych zastosowań. Nie wiesz jaki olej wybrać? Skontaktuj się z nami – nasi specjaliści pomogą ci dobrać odpowiedni środek zabezpieczający.

Firma Janex od 20 lat zajmuje się doradztwem i sprzedażą olejów do wszystkich typów maszyn gałęzi przemysłu. U nas nie tylko kupisz właściwy produkt do potrzeb twojej maszyny ale będziesz mieś pewność, że wybrałeś najlepszy możliwy produkt optymalnie dopasowany do twoich potrzeb.
Zaufaj naszemu doświadczeniu!

 
SHELL
MOTUL
MOBIL1
ELF
CASTROL
ORLEN
LOTOS
STATOIL
FUCHS
TEXACO
TOTAL
 

Jak prawidłowo dobrać olej silnikowy?

Na rynku funkcjonuje kilkadziesiąt typów olejów, a jeśli weźmiemy pod uwagę różnych producentów, to wybór rzeczywiście nie jest prosty. Przy doborze oleju należy wziąć pod uwagę typ silnika i jego zastosowanie oraz warunki w jakich pracuje. Najbardziej istotnymi wytycznymi przy doborze oleju są zalecenia producenta silnika, który najlepiej wie, jakim obciążeniom poddawany jest silnik i jest w stanie dzięki temu określić zakres poszczególnych parametrów jakie musi spełniać olej, by zapewnić maksymalną ochronę.
Posiadamy oleje do silników spalinowych, samozapłonowych i gazowych i wszystkich zastosowań (również do łodzi i motocykli).
Zapoznaj się z zastosowaniem poszczególnych rodzajów olejów.

W ofercie posiadamy oleje:
Orlen, Lotos, Castrol, Mobil, Shell, Elf, Motul, Statoil, Fuchs, Texaco, Total

6 najczęstszych błędów doboru oleju

 1. Zbyt wysoka klasa lepkości niż zaleca producent (wpływa niekorzystnie na smarowanie przy uruchamianiu silnika i zwiększa jego zużycie).
 2. Brak koniecznych dodatków uszlachetniających zwiazanych z wymogami silnika (np. zastosowanie w silniku diesla oleju, który nie usuwa dostatecznie sadzy),
 3. Zastosowanie nieodpowiedniego oleju przy silniku z pompowtryskiwaczami,
 4. Dobór złego oleju do układu chłodzenia,
 5. Brak uwzględnienia stylu eksploatowania silnika (przy dużych naprężeniach może dojść do zerwania filmu olejowego)
 6. Stosowanie przy bardziej zużytym silniku oleju gorszej jakości.

Do czego służy olej silnikowy?

Olej to jeden z najważniejszych elementów ochronnych każdego typu silnika. Jego głównym zadaniem jest zabezpieczenie silnika przed nadmiernym zużyciem. Podstawowe funkcje oleju silnikowego to:

 • zmniejszenie tarcia pomiędzy poszczególnymi elementami silnika,
 • spowolnienie procesu zużycia silnika,
 • usuwanie zanieczyszczeń, które powstają podczas użytkowania silnika,
 • chłodzenie, oraz wyrównanie temperatury silnika,
 • uszczelnienia elementów,
 • zabezpieczanie przed korozją.

Odpowiedni dobór oleju to gwarancja pełnego i najbardziej optymalnego zabezpieczenia silnika. Niedopasowany do potrzeb silnika maszyny olej, może spowodować jej szybsze zniszczenie. Chcesz przedłużyć żywotność silnika? Nie lekceważ znaczenia oleju – pozwól sobie doradzić o dobrac olej odpowiedniego rodzaju i jakości. Zadzwoń do nas już dziś!

Dostarczamy towar w ciągu 48h od przyjęcia zamówienia do miejscowości: Opole, Brzeg, Nysa, Olesno, Ozimek, Namysłów, Krapkowice, Głubczyce, Prudnik, Kędzierzyn Koźle, Strzelce Opolskie, Kluczbork.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!