Filtry paliwa

Zadaniem filtru paliwa jest ochrona układu wtryskowego przed zanieczyszczeniami w postaci cząsteczek stałych oraz cząsteczkami wody, które wraz z paliwem mogłyby dostać się do układu. Filtr paliwa poprawia jakość paliwa i chroni układ przed ewentualnymi skutkami wprowadzenia paliwa zanieczyszczonego. Najczęściej filtracja paliwa odbywa się poprzez cały zespół filtrów – filtry wstępne , oczyszczające paliwo z największych zanieczyszczeń (powstałych np. przy wlewie paliwa do zbiornika), filtr główny, separatory wody, filtry końcowe zapewniające ostateczne oczyszczenia paliwa z nieczystości.

Filtry paliwa dopasowywane są zarówno do typu pojazdu jak i rodzaju paliwa (ropa – Diesel, benzyna). Ze względu na to, że w przypadku paliwa nigdy nie ma pewności codo poziomu jego zanieczyszczenia , czułość filtru paliwa musi być dopasowana przede wszystkim do wymagań silnika.

Firma Janex osiada w ofercie filtry paliwa do pojazdów wszelkich marek i typów. Dobieramy filtry paliwa tak, by jak najpełniej chronić silnik.

Dostarczamy towar w ciągu 48h od przyjęcia zamówienia do miejscowości: Opole, Brzeg, Nysa, Olesno, Ozimek, Namysłów, Krapkowice, Głubczyce, Prudnik, Kędzierzyn Koźle, Strzelce Opolskie, Kluczbork.

Nie wiesz jaki typ filtra wybrać? Skontaktuj się z nami!