Filtry do samochodów osobowych

samochody_osoboweDobór odpowiedniego filtra do samochodu osobowego zależy od wielu czynników – od modelu i marki samochodu począwszy na rodzaju użytkowanego oleju czy paliwa oraz stylu jazdy skończywszy.

Firma Janex oferuje wszystkie możliwe rodzaje filtrów do samochodów osobowych. Dobieramy firmy do wszystkich marek samochodów.

 

 
BOSCH
MANN-FILTER
FILTRON
FLEETGUARD
DONALDSON
PZL SĘDZISZÓW
 

 

Podstawowe rodzaje filtrów w pojazdach osobowych to:

Filtr powietrza do samochodu

Odpowiada za usunięcie zanieczyszczeń z powietrza dostającego się do wnętrza silnika. Wymienia się go co 10 000 – 15 000 km (lub rzadziej) w zależności od trybu jazdy (miejski, pozamiejski). Warto pamiętać o tym, że im bardziej zanieczyszczone jest środowisko po którym porusza się pojazd, tym częściej filtr powietrza musi zostać wymieniony . Zanieczyszczony filtr powoduje spadek mocy silnika i większe zużycie paliwa.

Filtr oleju do samochodu

Ma za zadanie oczyścić olej z zanieczyszczeń (również powstałych w wyniku użytkowania silnika – osady, nagary i sadza). Wyłapuje również zanieczyszczenia, które ominęły filtr powietrza. Wymieniany najczęściej wraz z wymianą oleju.

Filtr paliwa do samochodu

Uzdatnia paliwo i usuwa z niego ewentualne zanieczyszczenia mieszanki lub te, które dostały się do zbiornika w wyniku tankowania. Jego wymiana uzależniona jest od typu paliwa (filtr paliwa do diesla wymienia się częściej niż w silnikach benzynowych. Filtr paliwa w silnikach diesla wyposażony jest często w spust odseparowanej wody oraz podłączenie do grzałki co jest ważne szczególnie zimą).

Filtr kabinowy do samochodu

Filtruje powietrze, które z zewnątrz dostaje się do wnętrza pojazdu. Wymienia się go przy czyszczeniu klimatyzacji (około raz w roku). Konieczność wymiany uzależniona jest również od zanieczyszczenia powietrza zewnętrznego w jakim porusza się pojazd. Nie wymienianie filtra kabinowego prowadzi do zanieczyszczenia parownika, powstawania nieprzyjemnych zapachów oraz zagrzybienia układu nawiewowego i zaparowania szyb.

Nie wiesz jaki filtr do twojego modelu samochodu będzie najlepszy? Zadzwoń i zapytaj. Firma Janex nie tylko dysponuje wszystkimi rodzajami filtrów (oraz ich zamiennikami) ale również – dzięki doświadczeniu i wiedzy – pomoże ci dobrać najlepsze filtry do samochodu.

Dostarczamy towar w ciągu 48h od przyjęcia zamówienia do miejscowości: Opole, Brzeg, Nysa, Olesno, Ozimek, Namysłów, Krapkowice, Głubczyce, Prudnik, Kędzierzyn Koźle, Strzelce Opolskie, Kluczbork.

Zamów filtr!