Oleje do silników gazowych

olej_silnik_gazowyW pojazdach zasilanych LPG stosować można te same oleje, jakie stosuje się w silnikach benzynowych (zwracająca uwagę na parametry lepkości, zakres temperatur, warunki pracy). Warto pamiętać o tym, że spalanie w silnikach gazowych zachodzi przy wyższej temperaturze Różnicą jest również kwestia eksploatacji oleju. Podczas spalania, w silniku gazowym dochodzi do szybszego odparowywania oleju i szybszej degradacji uszlachetniaczy. Specjalistyczne oleje do silników gazowych to oleje o zmniejszonym utlenianiu. Wyższe jest również w tym typie silnika jego zanieczyszczenie. To wszystko sprawia, że choć olej stosowany w silnikach gazowych nie musi zasadniczo różnić się od oleju stosowanego w silnikach spalinowych, warto olej dobrać pod kątem zwiększonych obciążeń i pamiętać o jego częstszych zmianach. Oleje, które są zalecane do LPG nie są zatem olejami, których nie można stosować w silnikach spalinowych – jest to jedynie informacja, że dany olej jest na tyle wysokiej jakości, że poradzi sobie z większymi wymaganiami. Zaleca się skrócenie okresu wymiany oleju o 30 %.

Czy przy zmianie zasilania silnika z benzynowego na gazowy konieczna jest wymiana oleju? Zależy to przede wszystkim od tego, jaki olej był używany – jeśli jego parametry były odpowiednie, można pozostać przy tym samym produkcie.

 
SHELL
MOTUL
MOBIL1
ELF
CASTROL
ORLEN
LOTOS
STATOIL
FUCHS
TEXACO
TOTAL
 

Dostarczamy towar w ciągu 48h od przyjęcia zamówienia do miejscowości: Opole, Brzeg, Nysa, Olesno, Ozimek, Namysłów, Krapkowice, Głubczyce, Prudnik, Kędzierzyn Koźle, Strzelce Opolskie, Kluczbork.

Nie wiesz jaki typ oleju wybrać? Skontaktuj się z nami